Kaşlarımız, gözlerimiz ve yüzümüz için çok önemli yapılardır ve güzelliğimizi vurgularlar. Kaşlarımız duygu ve düşüncelerimizi ifade etmemize büyük katkı sağlamaktadır. Şu anda eksilen ya da dökülen kaşlarımızı yerine getirecek bir ilaç tedavisi bulunmamaktadır. Şu an için tek yöntem kaş naklidir.

Yanıklar, geçirilmiş travmalar ve birtakım cilt rahatsızlıkları sonucunda kaybedilmiş veya kaş alımı sonrasında küsen yerine gelmeyen ya da kalın kaş kullanmayı tercih eden kişilerde kaş nakli etkili bir yöntemdir.

Kaş ekimi ense bölgesindeki genetik olarak dökülmeyen saç köklerinin alınarak kaş bölgesine nakil edilme işlemidir.

Kaşın yeni şekli belirlenirken anatomik sınırların dışına çıkmadan, hastanın da istekleri dikkate alınarak çizilip planlanır. Kaş Ekimi ortalama 2-3 saat sürer ve işlemden 24 saat sonra rahatlıkla banyo yapılabilir.

Ekim yapılan alanda 4-5 gün boyunca kabuklanma ve kızarıklık görülebilir. Ekim yapılan alan ortalama 10 gün içinde iyileşir. Ekilen kaşların uzaması yaklaşık 4-6 ay arasındadır.

Kaşlar deriye paralel yatıklıkta bulunurlar bu yüzden ekim sırasında kaşlara yön verirken çok dikkat edilmelidir. Kaşlar her alanda farklı yönlere uzar sonunda bir araya geldikleri noktada ise tek bir çizgiye dönüşür. Bu nedenle alınan kökler ekim sonunda iz kalmaması için ekstra inceltilirler ve deride çok küçük kanallar açılarak yerleştirilirler.

Yeni kaşlar, saç telinden alınarak ekildiğinden kaş ekimi sonucunda kendi kaşlarınıza oranla daha hızlı uzayacaktır. Fakat bir senenin sonunda ekilen kaşlar bulunduğu alandaki kaşların uzama hızına ayak uydurmaya başlar.

Bazı nedenlerden dolayı kaşlarında seyreklik olan kişiler, kaş seyrekliğini ortadan kaldırmak için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Fakat kaş seyrelmesinin nedenleri farklı olduğu için bu yöntemler bir sonuç vermemektedir. Kaş seyrekliği, genetik faktörler dışında travmalar, yanmalar ve bilinçsiz olarak alınan kaşlarda da görülmektedir. Nedeni belli olmayan kaş seyrekliklerini gidermek için kaşlara badem yağı, sarımsak sürmek ve jiletle kazımak gibi çözümler uygulanmakla beraber kaş seyrekliğini ortadan kaldırmada bu yöntemler başarılı olmamaktadır. Belirli yerlerde olan kaş seyrekliğine karşı kalem kullanmak ise zahmetli bir iştir. Kaş seyrekliğini gidermenin en etkili yöntemi kaş ekimi yaptırmaktır.

Kaş dökülmelerinde doğal bir görünüm ve uygun bütçeli bir uygulama olan kaş ekimi en ideal kaş sıkılaştırma yöntemidir. Kaş ekimi yaptıran kişiler istedikleri kalınlıkta ve şekilde kaşlara sahip olabilirler. Kaş ekimi, kaş dökülmesi ve seyrekliği olan herkese uygulanabilir. Kaş ekimi iki saatlik bir sürede yapılmakta ve maliyeti uygun olan bir yöntemdir. Daha çok bayanların tercih ettiği kaş ekimi uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmediği taktirde çeşitli sorunlara sebep olmaktadır. Bu yüzden kaş ekimi yaptıracak kişilerin doğru uzmanı seçmesi iyi bir sonucu da beraberinde getirecektir.